İletişim Fakültesi

İletişim Fakültesi

Marmara İletişim 2019 Mezunlarını Coşkuyla Uğurladı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi 2019 yılı mezuniyet töreni Göztepe Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonu’nda, 17 Haziran pazartesi günü gerçekleştirildi. Tören mezunlarımızın bölüm bölüm salona girmesiyle başladı. Açılış konuşmasını İletişim Fakültesi Dekan Vekili Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt Yaptı. Prof. Dr. Kurt mezuniyetleri dolayısıyla öğrencileri tebrik ederken ailelere de evlatlarına verdikleri destek, gösterdikleri özveri için teşekkür etti. Prof. Dr. Kurt, iletişim mezunlarına meslek hayatlarında ve kariyerlerinde başarılar dileyerek konuşmasını noktaladı.

Törende konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Erol Özvar, Marmara İletişim Fakültesi mezunlarının iletişim sektörüne yön verdiğini, yeni mezunların da bu iş dünyasının bir parçası olmalarının en büyük kazanımları olduğunu hatırlattı. Rektör Prof. Dr. Özvar genç iletişimcilere güvenilir ve dürüst insanlar olmalarını ve her zaman çalışmaları gerektiğini tavsiye etti. Edindikleri mesleki bilgi ve becerilerin anlamlı olabilmesinin ön koşulunun kişisel dürüstlük ve güvenilirlik olduğunun altını çizdi. 

2019 dönemi mezunları adına Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Hande Serçelik konuştu. Serçelik ailesine ve hocalarına verdikleri emek, gösterdikleri anlayış için teşekkür etti, arkadaşlarına gelecek yaşantılarında başarılar diledi. Aynı zamanda Fakülte birincisi olan Hande Serçelik yaş kütüğe plaka çakarak, plaketini ve ödülünü Rektör Prof. Dr. Erol Özvar’ın elinden aldı. Bu yıl fakültede ilk 3 derecenin sahibi de Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri oldu. Fakülte ikincisi Burcu Halepli, fakülte üçüncüsü ise Taha Usluğ oldu. Fakültede derece yapan öğrenciler plaket ve ödüllerini Dekan Yardımcıları Doç. Dr. İrfan Paçacı ile Dr. Öğr. Üyesi Yalçın Lüleci’den aldılar. Hemen ardından bölüm dereceleri açıklandı. 

Törende, öğrencilerimizin Nişantaşı Kampüsü’nde başlayıp Bahçelievler Kampüsünde sonlanan dört yıllık eğitim serüvenini özetleyen film gösterimi yapıldı. Ayırca mezunların fotoğraflarından oluşan kolaj çalışması izletildi. Ardından küçük bir müzik dinletisi gerçekleştirildi. Dinletide Şevval Ekiz, Batuğhan Çakmak ve Yusuf Çetin sevilen şarkılardan oluşan bir repertuar seslendirdi.

Mezuniyet töreni koordinatörü Doç. Dr. Ali Murat Kırık tarafından törenin sunuculuğunu üstlenen A Para sunucusu Merve Tepe’ye ve TRT Radyo 1 spikeri Mehmet Çelikyay’a teşekkür plaketlerinin sunulmasının ardından Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinden mezun olan öğrencilere tebrik belgeleri bölüm hocaları tarafından verildi.

Tören, öğrencilerin topluca iletişim andını okuması ve kep atması ile sona erdi. Törenin sonunda fakültemiz mezunlarından Melik Karakaş mini bir konser verdi. 

 

Mezuniyet töreninden fotoğraflar için tıklayınız: https://drive.google.com/drive/folders/1glPZnIZezEMEJTrC4ar2gs-BcD-AjU4Q?usp=sharing

Bu sayfa İletişim Fakültesi tarafından en son 04.07.2019 16:27:17 tarihinde güncellenmiştir.