Hoş Geldiniz...

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları açıklandı. Fakültemizi tercih eden ve lisans programlarımıza yerleşen siz değerli öğrencilerimizi tebrik ediyor, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne hoş geldiniz diyoruz.

 

Kazanan öğrencilerimiz, kayıt işlemlerinizi 16-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında E-Devlet uygulaması ile yapabilirsiniz. E-Devlet uygulaması öğrencilerin Üniversiteye gelmeden internet üzerinden kayıt yaptırmalarına imkân sağlayan bir uygulamadır.

 

Bu uygulama ile yeni kayıt olacak öğrencilerimiz sıra beklemeden ve herhangi bir belge teslimi yapmadan kayıt işlemlerini bulundukları yerden yapabilirler. Bu uygulama kayıtlanma sürecini kolaylaştıracağından öğrencilerin kayıt işlemlerini E-Devlet üzerinden yapmaları önerilir.

 

Üniversiteye şahsen yapılacak olan kayıt işlemlerinin süresinde ise bir değişiklik olmayıp, bu kayıtlar önceden planlandığı gibi 22-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

2019 YKS Sonucu Üniversitemize yerleşen adayların YKS Yeni Kayıt Kılavuzunu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir. İlgili kılavuzda yeni kayıt işlemleri ile ilgili tüm hususlara yer verilmiştir. 

 

2019- YKS Yeni Kayıt Kılavuzu İçin Tıklayınız.

 

e-Devlet Üzerinden e-Kayıt Yaptıracaklar İçin Tıklayınız

Bireysel Kayıt Yaptıracaklar İçin Tıklayınız.

Yeterlilik Sınav Tarihleri için Tıklayınız.

Muafiyet Sınav Tarihleri İçin Tıklayınız.

Harç Ücretleri İçin (Birinci Öğretimlerde harç ücreti bulunmamaktadır. Yalnız başka bir Üniversitede kayıtlı iseniz İkinci Üniversite harç ücreti yansımaktadır.) Tıklayınız.

İstanbul İndirimli Seyahat Kartları (İETT) Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız.

Kampüs Kart Hakkında Bilgi İçin Tıklayınız.

HIZLI ERİŞİM